Odchodzi stary rok. Okres przed świętami Bożego Narodzenia oraz miedzy świętami a Sylwestrem sprzyja spotkaniom, kolędowaniu, podsumowaniu starego roku i planom na przyszłość. Władze powiatu brzeskiego reprezentowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego i Wicestarostę Powiatu Brzeskiego Ryszarda Jończyka spotykały się w tym okresie z przedstawicielami wielu środowisk. Życzeniom, uściskom, błogosławieniom po prostu nie było końca, aby wszystkie w nowym roku się spełniły.

 

Tradycyjna Wigilia środowisk kombatanckich z ks. kapelanem Grzegorzem Krupskim i ks. Sławomirem Fonfarą. W spotkaniu uczestniczyli wicestarosta Ryszard Jończyk i zastępca burmistrza Stanisław Kowalczyk.

20 grudnia 2011 r. w Klubie Garnizonowym w Brzegu spotkali się członkowie Niezależnego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich na czele z dr. mjr. Janem Majewskim, który barwnie opowiadał o zwyczajach bożonarodzeniowych.

21 grudnia 2011 r. odbyła się już po raz XI na Zamku Piastów Śląskich Wigilia pracowników Starostwa Powiatowego w Brzegu. Śliczne i wzruszające jasełka przygotowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych.

22 grudnia 2011 r. miała miejsce ostatnia w tym roku sesja Rady Powiatu Brzeskiego, na której nie tylko uchwalono budżet na 2012, ale w duchu wyrozumiałości i radości dzielono się opłatkiem i składano sobie noworoczne życzenia.

Komendant hufca Jerzy Sobczuk wraz z zastępcą Andrzejem Chmielewskim odwiedzili Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego ze „Światełkiem Pokoju”.

W Starostwie Powiatowym w Brzegu w okresie przedświątecznym kolędowały też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.
Wydrukuj stronę