Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu odbył się konkurs historyczny pn. „Od morza do morza-historia Polski i Litwy pod rządami Jagiellonów”. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu był Wojciech Wolak-nauczyciel Historii w I LO w Brzegu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu brzeskiego, a jego celem było szerzenie wiedzy historycznej oraz promocja szkoły wśród młodzieży mającej w przyszłości podjąć wybór dalszego kierunku kształcenia. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wiedza jaką wykazali się uczestnicy była porównywalna z wiedzą akademicką.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce-Rafał Ejsmont z PSP nr 5 w Brzegu, II misjce-Bartosz Lukas z PSP nr 8 w Brzegu oraz III miejsce-Mateusz Rosiński z PSP w Lewinie Brzeskim, a nagrody otrzymali z rąk-Dyrektor I LO w Brzegu Katarzyny Grochowskiej oraz Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brzegu Maciej Stępień.