Grupa samorządowców z powiatu brzeskiego z kwiatami i prezentami dla komendanta policji

Święto Policji to szczególna okazja by wyrazić wdzięczność i uznanie Policjantom oraz wszystkim funkcjonariuszom cywilnym Policji za pełną poświęcenia i odpowiedzialności służbę.
Dziś 21.07.2017r. okazją do podziękowań była uroczystość związana z tym świętem. Obchody rozpoczęła Msza  św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, którą odprawił Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Brzegu ks. Roman Siewiera. W uroczystości wzięli udział tłumnie zgromadzeni goście, przedstawiciele służb mundurowych oraz władz samorządowych na szczeblu wojewódzkim, powiatowym, miejskim i gminnym. Dalsza część obchodów, które odbyły się w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu,  była okazją do odznaczenia, wyróżnienia i awansowania funkcjonariuszy na wyższe stopnie oraz stanowiska służbowe. Życzenia oraz podziękowania za rzetelną służbę, profesjonalizm i otwartość na problemy bezpieczeństwa Powiatu Brzeskiego złożyli zaproszeni goście na czele ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim. Starosta Brzeski wręczył także okolicznościowe upominki za oddaną służbę dla starszej posterunkowej Joanny Hałajewskiej, starszego sierżanta Łukasza Szarego, starszego sierżanta Marcina Gałeckiego oraz podkomisarza Artura Wieczorkowskiego.
Niespodzianką dla przybyłych gości było wręczenie pamiątkowych medali przez Zarząd Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, Koło nr 10 w Brzegu.  Medale w podzięce za pomoc i wsparcie w ciągu ostatniej dekady działalności Stowarzyszenia otrzymał m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański

Ewa Dubina

Wydrukuj stronę