Początek nowego roku to doskonały czas na kolędowanie – wszak kolęda była pierwotnie radosną pieśnią noworoczną, która dopiero współcześnie przyjęła formę pieśni bożonarodzeniowej.

 

Z tego właśnie powodu, w pierwszą niedzielę stycznia o godz. 16.00, plac przed Brzeskim Centrum Kultury wypełnią dźwięki kolęd i pastorałek, które śpiewane będą przez uczniów brzeskich szkół (I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Specjalnych) przy akompaniamencie orkiestry dętej z Żelaznej. Do wspólnego kolędowania zapraszamy oczywiście wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego.

Impreza, organizowana czwarty rok z rzędu przez Wydział Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej brzeskiego starostwa, za każdym razem przyciąga na pl. Polonii Amerykańskiej mnóstwo osób, które mimo chłodu mają ochotę spotkać się i wspólnie zaśpiewać najbardziej znane kolędy. Warto dodać, że w tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników quiz wiedzy o świątecznych zwyczajach, w którym wygrać będzie można wiele ciekawych nagród.

 
 

Wydrukuj stronę