Południowa część chodnika, miejsca pod nowe nasadzenia, a także zatoki parkingowe oraz oświetlenie – na takim etapie znajduje się obecnie największa drogowa inwestycja, którą realizuje Powiat Brzeski. Wspólnie z Urzędem Miejskim w Brzegu modernizujemy jedną z najważniejszych arterii w centrum miasta. Jak informują drogowcy, żadnych opóźnień w realizacji tego zadania nie ma, a prace idą pełną parą.

– Mieliśmy na razie tylko jeden dzień przestoju ze względu na wysokie temperatury – wyjaśnia Stanisław Kowalski z Zarządu Dróg Powiatowych w Brzegu. – Od skrzyżowania z drogą krajową 39 wykonaliśmy już chodnik wraz z zatokami i przemieszczamy się w stronę ulicy Piastowskiej. Następnie wykonawca z modernizacją przeniesie się na stronę północną. Po wszystkim wyrównamy istniejącą nawierzchnię ulicy Chrobrego i wylejemy dwie warstwy asfaltu. Przejścia dla pieszych nie będą miały żadnych barier architektonicznych, będą równo z nawierzchnią. Ulica będzie wizytówką centrum.

Dodajmy, że inwestycja kosztować będzie 3,6 mln złotych, a prace zakończą się w drugiej połowie października. Warto podkreślić również, że w tej chwili realizujemy pierwszy etap ulicy Chrobrego. Kolejnym zadaniem będzie przebudowa trasy od skrzyżowania z DK 39 do ulicy Wrocławskiej. Inwestycja ma szansę na realizację w przyszłym roku. Powiat kilka tygodni temu złożył wniosek o dotację w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.