W ostatnim czasie w mediach lokalnych wielokrotnie poruszany był problem połączeń kolejowych na terenie Województwa Opolskiego, w szczególności zaś linii Brzeg – Nysa. Na portalach informacyjnych internauci dzielili się obawami dotyczącymi likwidacji tego i innych połączeń kolejowych. Pisemne prośby o interwencję w tej sprawie trafiły do Starosty Powiatu Brzeskiego, który wystąpił do Marszałka Województwa Opolskiego z prośbą o zweryfikowanie niepokojących informacji.

W odpowiedzi Wicemarszałek Województwa Opolskiego Tomasz Kostuś poinformował, iż: „Zarząd Województwa nie posiada żadnych potwierdzonych informacji dotyczących planowanych likwidacji połączeń na terenie Opolszczyzny”.

Jak się okazało jedynymi sygnałami, które mogłyby potwierdzić rzekome plany ograniczenia ilości połączeń kolejowych były różne medialne doniesienia o ewentualnej likwidacji linii przez zarządcę infrastruktury w województwie tj. PKP Linie Kolejowe S.A., które wywołały obawy i zamieszanie nie tylko w województwie opolskim.

Plany likwidacji linii kolejowych zostały oficjalnie zdementowane również przez Andrzeja Massela Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz przedstawicieli zarządcy infrastruktury kolejowej. Osoby korzystające z pociągów relacji Brzeg – Nysa mogą zatem spać spokojnie. Podobnie jak inni podróżni poruszający się koleją po Opolszczyźnie.