Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie to szkoła z siedemdziesięcioletnią, bez mała, tradycją. Od samego początku główny nacisk w działalności placówki kładziony jest na wysoki poziom nauczania, zapewniający uczniom możliwość skutecznego podejścia do egzaminów maturalnych i późniejszego kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. Gwarantem tego jest wykwalifikowana i dobrze przygotowana do pracy pedagogicznej kadra nauczycielska, a o skuteczności realizacji zamierzonych celów świadczyć może zdawalność matury oraz liczba absolwentów, kończących studia o bardzo zróżnicowanych profilach.

Grodkowskie liceum to jednak nie tylko miejsce zdobywania i poszerzania wiedzy. Jednym z niewątpliwych atutów szkoły jest baza sportowa: przede wszystkim nowoczesna i dobrze wyposażona hala sportowa, siłownia, przy hali boisko trawiaste, wielofunkcyjne, bieżnia i skocznia. Działający prężnie i skupiający w swych szeregach talenty sportowe Klub „OLIMP”, oprócz krzewienia idei olimpijskiej, zajmuje się także trenowaniem drużyn młodzieżowych, które odnotowują na swoim koncie sukcesy w piłce ręcznej na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Od kilku lat, w ramach zajęć lekcyjnych z wychowania fizycznego, tworzone są grupy sportowe, realizujące poszerzony program z tego przedmiotu (razem uczniowie mają 7 godz. WF). Dzięki tym wszystkim działaniom grodkowskie LO wygrywało rywalizację sportową w 40 konkurencjach ze wszystkimi szkołami ponadgimnazjalnymi powiatu brzeskiego w poprzednim roku szkolnym i obecnie również jest na pierwszym miejscu tabeli.

W roku szkolnym 2015/2016 grodkowskie LO proponuje naukę w następujących klasach:

klasa politechniczna
Jeśli interesujesz się informatyką, pociągają Cię przedmioty ścisłe, lubisz rozwiązywać zadania, chętnie się uczysz, lubisz wyzwania, masz uzdolnienia matematyczne, to idealna klasa dla Ciebie.
Decydując się na naukę w tej klasie masz szansę dobrze przygotować się do studiów na:
– każdym wydziale politechniki (architektura, budownictwo, logistyka, itp.)
– uniwersytecie ekonomicznym (ekonomia, zarządzanie i marketing, itp.)
– kierunkach uniwersyteckich (matematyka, fizyka, informatyka)
– Akademii Wychowania Fizycznego

klasa medyczna
Jeżeli Twoją pasją jest biologia, lubisz przeprowadzać doświadczenia chemiczne, interesuje Cię świat i lubisz podróżować, to wybierz właśnie klasę o tym ukierunkowaniu.
Decydując się na naukę w klasie o tym profilu, masz szansę dobrze przygotować się do studiów na:
– uniwersytecie medycznym i przyrodniczym (stomatologia, medycyna, fizjoterapia, weterynaria, farmacja, kosmetologia, dietetyka)
– kierunkach uniwersyteckich (biologia, geografia, chemia)
– innych kierunkach (biotechnologia, ratownictwo medyczne, dietetyka, itp.)
– Akademii Wychowania Fizycznego (tylko uczniowie grupy sportowej)

klasa humanistyczna
Jeżeli czujesz, że masz duszę humanisty, chciałbyś poszerzyć swoje horyzonty, pogłębić wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie, doszlifować warsztat literacki oraz lubisz poznawać tajniki języków obcych, czytać książki, to powinieneś zdecydowanie wybrać klasę o tej specjalności.
Decydując się na naukę w klasie o tym kierunku masz szansę dobrze przygotować się do studiowania:
– wszystkich kierunków filologicznych (filologia: angielska, niemiecka, francuska)
– historii, prawa, politologii, dziennikarstwa
– innych kierunków humanistycznych (socjologia, psychologia, filozofia)
– wychowania fizycznego