subregion

Gminy i powiat działające w Subregionie Brzeskim są w trakcie prac nad Strategią Subregionu Brzeskiego na najbliższe lata. Do 23 czerwca 2023 roku trwa nabór partnerów społeczno-gospodarczych, działających w różnych obszarach. Chętni do udziału w tworzeniu i konsultowaniu Strategii mogą zgłaszać się poprzez wypełnienie formularza.

Zgodnie z Umową Partnerstwa Polityki Spójności 2021-2027, instrument IIT przewidziany jest do realizacji partnerskich projektów, przyczyniających się do rozwiązywania problemów i wspólnego bądź skoordynowanego zaspakajania potrzeb obszaru objętego IIT. Na podstawie opracowanej Strategii, Subregion Brzeski będzie wdrażał tzw. Inne Instrumenty Terytorialne (IIT) w województwie opolskim. Ważne jest zaangażowanie szerokiego katalogu podmiotów społeczno-gospodarczych przy pracach nad Strategią.

Trwa nabór partnerów do prac nad przygotowaniem i wdrażaniem Strategii Rozwoju Subregionu Brzeskiego. Jego celem jest wyłonienie podmiotów, działających m.in. w obszarach społeczeństwa obywatelskiego, praw podstawowych, praw osób niepełnosprawnych czy organizacji działających na rzecz ochrony środowiska. Od partnerów oczekuje się zaangażowania w zakresie opiniowania zapisów dokumentu na etapie jego tworzenia, konsultowania oraz realizacji.

Nabór partnerów będzie trwał do 23 czerwca 2023 r. Warunkiem przystąpienia do niego jest wypełnienie elektronicznego formularza na stronie internetowej: https://ankieta.deltapartner.org.pl/subregionbrzeski…

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z Panem Kordianem Gawlikiem pod numerem telefonu 33 851 44 81 lub poprzez adres e-mail: kordian.gawlik@deltapartner.org.pl.