Anna Żebrowska podczas koncertu

Niedzielny wieczór (11 lutego) na Zamku Piastów Śląskich minął przede wszystkim pod znakiem piosenek o miłości. Wszystko za sprawą pierwszego Koncertu Walentynkowego, który zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Brzegu i Muzeum Piastów Śląskich.
Przed publicznością – która wypełniła po brzegi zamkową Salę Pinottiego – zaprezentowali się Anna Żebrowska (śpiew) i Maciej Kieres (fortepian). Artyści przygotowali program „Muzyczne rendez-vous” oparty o piosenki Violetty Villas i Anny Jantar. Występy przeplatane były licznymi anegdotami z życia tych wybitnych i niezwykle popularnych artystek.
Przed gwiazdami wieczoru wystąpił młody i bardzo utalentowany akordeonista Grzegorz Kuryła, który zachwycał biegłością, z jaką posługiwał się tym wracającym do łask instrumentem.
Uczestnicy Koncertu Walentynkowego, oprócz uczty duchowej, mogli również liczyć na coś dla ciała – organizatorzy przygotowali bowiem słodkie upominki dla każdego, kto postanowił spędzić dzisiejszy wieczór na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu.