Genowefa Bobrycka i jej już nieżyjący mąż Józef mają powód do dumy. W 1957 r. przyszedł na świat ich pierwszy syn, cztery lata później drugi, a w 1966 r. najmłodszy – trzeci syn. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że wszyscy trzej synowie Państwa Bobryckich są lub byli związani ze służbą wojskową. Do dziś służy najstarszy z synów pełniąc funkcję Szefa Sztabu 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Najmłodszy z synów służył w jednostce lotniczej w Łasku obsługując m.in. samoloty F16.

25 października 2011 r. na wniosek komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu Genowefa Bobrycka oraz pośmiertnie Józef Bobrycki otrzymali decyzją Ministra Obrony Narodowej srebrny medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, wręczony przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz komendanta WKU Czesława Drozda. Starosta Maciej Stefański gratulując pani Genowefie wyróżnienia podkreślił, że Polacy nadal bardzo dumni są ze swojego wojska, i służba ta cieszy się zaufaniem społecznym. Pani Bobrycka całe swoje życie zawodowe pracowała w jednej firmie – WUKO w Brzegu. Dziś cieszy się zasłużoną emeryturą oraz wnukami, jest ich sześcioro – sami chłopcy, więc jest nadzieja, że i oni pójdą kiedyś drogą zawodową swoich rodziców.
                                                                                                              Pełnomocnik Starosty ds. Kombatantów
i Osób Represjonowanych