Projekt „OHP jako realizator usług rynku pracy” realizowany od 1 maja 2009 r. zakłada tworzenie na terenie całego kraju jednostek poradnictwa i informacji zawodowej. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Właśnie w ramach tego programu 16 lutego br. przy ul. Wyszyńskiego 23 w Brzegu odbyło się uroczyste otwarcie Młodzieżowego Centrum Kariery, którego celem jest pomoc młodzieży w wieku 15-25 lat w wejściu na rynek pracy.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Opolski Wojewódzki Komendant OHP Józefa Ziemnik. Otwarciu towarzyszyli zaproszeni goście m. in. Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Tomasz Górny, szef Młodzieżowego Biura Pracy w Brzegu Marian Nowakowski, Komendant Środowiskowego Hufca Pracy w Brzegu Ryszard Lau, Sekretarz Powiatu Krzysztof Konik, dr Irena Gniazdowska z Uniwersytetu Opolskiego, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzegu Elżbieta Neroj, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu Zbigniew Kłaczek, Witold Pietruk z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodkowie, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Brzegu Iwona Piechowicz,  Sekretarz Miasta Brzegu Krystyna Nowakowska – Bider, ks. Patryk Gołubców z parafii p.w. Świętego Mikołaja w Brzegu , dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele, pedagodzy i uczniowie oraz inni zaproszeni goście.

Utworzenie MCK odbyło się przy wydajnej współpracy OHP i Starostwa Powiatowego w Brzegu. Nowo otwarte centrum z pewnością ułatwi młodzieży z terenu naszego powiatu rozpoczęcie swojej kariery zawodowej.

M.S.