Dzięki wspólnej akcji Starostwa Powiatowego w Brzegu i Fundacji Rozwój udało się odmalować i przyozdobić szpitalne sale oraz utworzyć dziecięcą bibliotekę.
Wolontariusze fundacji przez trzy dni pracowali w pocie czoła, aby na szpitalnych ścianach oddziału dziecięcego pojawiły się rysunki przedstawiające najbardziej znanych bohaterów bajek. Do pomalowania pozostały jeszcze cztery sale na części oddziału, w której leżą niemowlaki. Te pomieszczenia odzyskają blask już na wiosnę.

Przez ponad miesiąc prowadzona była też zbiórka książek dla dzieci. Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – zebrano ich ponad 1600. Pomogły szkoły i przedszkola oraz mieszkańcy powiatu i nie tylko, bo pokaźną paczkę przesłała również rodzina z Opola. Ludzie przynosili książki całymi workami. Dzięki temu BCM może przez najbliższych kilka lat nie przejmować się tym, że podczas pobytu w szpitalu mali pacjenci będą narzekać na nudę.

Z mikołajkowej akcji zadowolony jest również personel oddziału dziecięcego. „Ogromnie się ucieszyliśmy, bo wprawdzie co roku pomagają nam szkoły, ale ta akcja była przeprowadzona z6 grudnia, w Mikołajki, mali pacjenci przebywający na oddziale dziecięcym Brzeskiego Centrum Medycznego otrzymały niezwykły prezent. bardzo dużym rozmachem – mówi Joanna Milian, oddziałowa na pediatrii”.
Punktem kulminacyjnym całej inicjatywy była wizyta mikołaja (w tej roli wystąpił pracownik Starostwa i zarazem Radny Miejski – Wojciech Komarzyński), który w towarzystwie Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego i Dyrektora BCM Mariusza Grochowskiego odwiedził 6 grudnia, przebywające w brzeskim szpitalu dzieci i wręczył im słodkie prezenty.