Kilkadziesiąt komputerów trafi do naszych placówek edukacyjnych i opiekuńczych. Powiat Brzeski skorzysta z projektu „Zdalna Szkoła”, a także sfinansuje z własnego budżetu zakup niezbędnego sprzętu. Laptopy mają być dostarczone zaraz po przerwie świątecznej.

Czterdzieści komputerów i myszy optycznych zostanie zakupionych z projektu „Zdalna Szkoła” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Powiat otrzymał blisko 100 tysięcy złotych wsparcia. Sprzęt zostanie przekazany do 7 naszych szkół.

Ponadto z własnych środków samorząd sfinansuje zakup 22 komputerów dla domów dziecka. Laptopy mają trafić do placówek zaraz po świętach.

186 mln złotych na zakup niezbędnego sprzętu do zdalnej nauki zakłada krajowy program do walki z wykluczeniem cyfrowym polskich uczniów.