Konwent starostów

Dziś (15.12) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbył się Konwent Powiatów Województwa Opolskiego. Starostowie oraz pracownicy merytoryczni spotkali się z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego. Głównym punktem obrad było podsumowanie pierwszej pilotażowej edycji programu oraz omówienie „krok po kroku” procesu od otrzymania promesy wstępnej do otrzymania wypłaty z promesy inwestycyjnej.  Powiat Brzeski na dzisiejszym spotkaniu reprezentowała m.in. wicestarosta Ewa Smolińska oraz skarbnik Sabina Nowak.

Dodajmy, że wszystkie gminy i miasta z naszego regionu otrzymają dotacje z pierwszej pilotażowej edycji programu „Polski Ład”. Powiat Brzeski może liczyć na 16 milionów złotych na przebudowę ulicy Wrocławskiej oraz modernizację Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w 2022 roku.