W przyszłym roku Powiat wyda blisko 3,5 mln złotych na remonty kolejnych ciągów komunikacyjnych. Tym razem zyskają mieszkańcy oraz przedsiębiorcy Prędocina i Mąkoszyc. Dzięki współpracy z gminami oraz możliwym wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych kolejne odcinki powiatowej infrastruktury ulegną poprawie. Dokumentacja projektowa została już złożona. Czekamy na rozstrzygnięcie naborów.

– Powiatowe drogi wciąż wymagają modernizacji i staramy się nasze trasy systematycznie remontować – wyjaśnia starosta Jacek Monkiewicz. – Wciąż mamy sporo do zrobienia, ale dzięki współpracy z gminami możemy realizować kolejne zadania. Tym razem do Funduszu Dróg Samorządowych złożyliśmy dwa wnioski. Chodzi o modernizację ulicy Kolejowej w Mąkoszycach oraz jednej z dróg w Prędocinie. Tutaj współpracujemy z gminą Lubsza oraz Skarbimierz. Wartość zadań to blisko 3,5 mln złotych. Jeśli otrzymamy wsparcie, to inwestycje zrealizujemy w przyszłym roku.

Ale to nie jedyne dobre informacje dla kierowców. Powiat chce przygotować dokumentacje projektowe na kolejne zadania. W planach jest kilka sporych modernizacji.

– Na pewno planujemy przebudowę ulicy Wrocławskiej w Brzegu. Chcemy również zmodernizować trasę od DK 94 przez Gierszowice do Olszanki. Dokumentację przygotujemy także na drogi Skorogoszcz-Przecza- Oldrzyszowice wraz z przebudową mostu, jak również ciąg komunikacyjny Bogdanów-Jaszów. W planach jest także modernizacja trasy dojazdowej do Żarowa, która leży na granicy dwóch powiatów – wylicza starosta Monkiewicz.

Dodajmy, że w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, Powiat Brzeski wspólnie z władzami Lewina przebuduje most na zalewie Nysy Kłodzkiej. Wcześniej samorząd skorzystał z rządowej dotacji m.in. podczas dwuetapowej przebudowy ulicy Chrobrego w Brzegu.