Dziś (05.12) w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu uroczyście otwarto cztery specjalistyczne pracownie dla uczniów. Nowe pomieszczenia zyskali logistycy oraz mechanicy samochodowi. W placówce oddano również do użytku pracownię sprzedaży oraz pracownię komputerową. „Budowlanka” jest kolejną brzeską szkołą, która unowocześnia bazę kształcenia zawodowego w ramach projektu pn.: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”..

Koszt inwestycji to ponad 520 tysięcy złotych a zdecydowana większość pieniędzy pochodziła ze środków unijnych. Powiat Brzeski pozyskał bowiem 85% dofinansowania na realizację zadania pn.: „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

W uroczystym otwarciu pracowni wzięli udział członkowie Zarządu Powiatu Brzeskiego: starosta Jacek Monkiewicz, wicestarosta Ewa Smolińska oraz Monika Jurek, która reprezentowała także urząd marszałkowski.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach w kilku naszych placówkach uruchomiono nowoczesne sale i pracownie dydaktyczne, zarówno w Brzegu, jak i w Grodkowie.

.