Wspaniałą imprezę edukacyjną pn. „Język niemiecki w małej formie teatralnej” zorganizowało już po raz szósty Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – oddział w Brzegu na czele z Agnieszką Kiełtyką, Kariną Grobbel – Paprotną oraz Grażyną Piotrowicz. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański oraz Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, którzy wraz z PSNJN byli fundatorami nagród.

„Język niemiecki w małej formie teatralnej” to konkurs, w którym dzieci i młodzież mają wspaniałą okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe i artystyczne. Organizatorzy konkursu z roku na rok obserwują coraz większe zainteresowanie tym językiem. Również w tym roku uczestnicy zachwycili jury poziomem znajomości języka niemieckiego. Znakomicie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy konkursu, a zarazem jedyni w tej kategorii – zespół mieszany – Magdalena Kiełtyka (kl. III gimnazjum), Izabela Grobbel (kl. IV szkoła podstawowa) – Zespół Szkół z Oddziałami Sportowymi w Brzegu oraz Hanna Madej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu.

W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce ex aequo zajęły dwie grupy z Diecezjalnego Gimnazjum w Nysie, II miejsce grupa z Publicznego Gimnazjum w Łosiowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce ex aequo I LO w Brzegu i Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu, II miejsce Zespól Szkół Ekonomicznych w Brzegu, a III miejsce Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie.

W kategorii recytacji: I miejsce Irena Soroka z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu, II miejsce Angelika Szpulak z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu, a III miejsce Aleksandra Soroka z I LO w Brzegu.

Poziom zaprezentowanych umiejętności zarówno językowych jak i artystycznych świadczy o ogromnym zaangażowaniu w przygotowania nie tylko samych uczniów ale również i nauczycieli języka niemieckiego szkół biorących udział w tym wydarzeniu.

Małgorzata Stanowska