Uroczyste ślubowanie nowo wybranych radnych i wybory władz samorządu powiatowego – tak dziś wyglądała inauguracyjna sesja Rady Powiatu Brzeskiego kadencji 2024-2029. Uroczystość, jak zawsze zorganizowano w Sali Pinottiego Muzeum Piastów Śląskich. Miło nam poinformować, że Jacek Monkiewicz, zdecydowaną większością głosów został ponownie wybrany na stanowisko Starosty Powiatu Brzeskiego. Jego zastępcą od dziś będzie Krzysztof Danicki. Radni zdecydowali również o wyborze członków Zarządu Powiatu Brzeskiego. Oprócz Jacka Monkiewicza i Krzysztofa Danickiego, zostali nimi Marek Błoch, Jerzy Wójcik oraz Tomasz Trzaska.

Przewodniczącą rady została Renata Listowska, a prezydium uzupełniono o Tomasza Komarnickiego i Marcina Moczarskiego.

Tyle na dziś, za nami sporo emocji. Wszystkim gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz naszego powiatu.