Dziś (26.11) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu odbyły się coroczne uroczystości z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Podczas okolicznościowej akademii świętowano także 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. W trakcie spotkania wręczono odznaki, medale i wyróżnienia. Uhonorowano łącznie ponad 200 osób.

– Państwa działalność przyczynia się do ratowania ludzkiego życia – mówiła do zgromadzonych krwiodawców wicestarosta Ewa Smolińska. – Promujecie szlachetną ideę oddawania krwi, która nas wszystkich łączy. Życzę, aby następne lata działalności były źródłem wielu radości zarówno dla niosących pomoc, jak również dla tych którzy z niej korzystają.

Serdecznie podziękowania za dotychczasową działalność w brzeskim oddziale PCK otrzymali Walerian Twardzik oraz Wioletta Wrębiak-Zięba, a także przedstawiciele oddziału okręgowego w Opolu. Nagrodzono również przedstawicieli ośmiu klubów Honorowych Dawców Krwi działających na terenie powiatu brzeskiego.