1 i 2 czerwca 2012 roku w Brzeskim Centrum Kultury odbyła się dziewiętnasta edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej. Imprezę, w latach dziewięćdziesiątych wymyślił nauczyciel języka angielskiego z II LO, Wojciech Toporowski.

Pierwsze festiwale odbywały się w szkolnej sali gimnastycznej, a udział w nich brały głównie osoby z Brzegu i okolic. W kolejnych latach impreza bardzo się rozwinęła i zaczęła ściągać ludzi z najodleglejszych miejsc w Polsce. Dzięki Elżbiecie Skrętkowskiej jedną z głównych nagród stał się udział w finałowym koncercie "Szansy na sukces", który rokrocznie odbywa się w Sali Kongresowej. FPA wspierał też przez lata łosiowianin Paweł Kukiz. Wśród laureatów brzeskiego festiwalu są artyści, którzy bardzo dobrze radzą sobie na rynku muzycznym i nie tylko: Alicja Bachleda – Curuś, Dominika Gawęda, Paulla Ignasiak, Georgina Tarasiuk.
            W tym roku jury w składzie: Mariusz Kiljan, Krystian Ławreniuk, Ireneusz Prochera, Janusz Wójcik przyznało następujące miejsca: 

 

Grand Prix – Aleksandra Turoń (Oleśnica)

 

Kategoria dziecięca:

 

1. Paula Hajn (Zielona Góra)

 

2. Majka Pietruszczak (Czeladź)

 

3. Julia Niczyporuk (Lublin)

 

Kategoria młodzieżowa:

 

1. Wiktoria Pikul (Rytwiany)

 

2. Antoni Zamudio-Zeidler (Żukowo)

 

3. Angelika Gil Nysa i Karolina Gilewska (Zabrze)

 

Wyróżnienie: Nina Larek (Rzepin)

 

Zaproszenie do koncertu laureatów: Anna Buczkowska (Katowice), Agnieszka Piontek (Tarnowskie Góry), Ewelina Poświstak (Brzeg).
Wydrukuj stronę