Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański przemawia podczas uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

11 maja w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu odbyły się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka. Obecni byli na nich przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu brzeskiego, przedstawiciele organizacji społecznych oraz młodzież szkolna.
Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się od polowej mszy świętej. Wspominano podczas niej patrona strażaków – św. Floriana, któremu tradycja, obok funkcji wojskowych, przypisuje również dowodzenie oddziałem gaśniczym.
Po mszy licznie zgromadzeni goście wzięli udział w uroczystym apelu. Strażakom wręczone zostały odznaczenia, awanse na wyższe stopnie i podziękowania. Ponadto st.asp. Robert Mierzwa, st.ogn. Andrzej Kaczmarski oraz st.asp. Paweł Krzywy otrzymali od  Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego nagrody rzeczowe za wzorową służbę.
„Drodzy strażacy, pragnę podziękować Wam za oddanie i poświęcenie, którymi wykazujecie się każdego dnia Waszej pracy – mówił podczas uroczystości starosta Maciej Stefański. Społeczeństwo powiatu brzeskiego przekonało się niejednokrotnie, że na naszych strażaków zawsze można liczyć. Potwierdziliście to w czasie pamiętnych powodzi w latach 1997 i 2010, podczas niezliczonej ilości akcji ratowniczo-gasniczych, a także w zwykłe, spokojne dni, gdy swoją wzorową postawą dajecie przykład innym. Wszystkim pracownikom straży pożarnej składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Niechaj nie opuszcza Was w trudnych chwilach Wasz patron Święty Florian”.

Wydrukuj stronę