Dzień ratownika na brzeskiej stanicy

W sobotę 1.07.br. Oddział Powiatowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Brzegu zorganizował obchody Dnia Ratownika. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, przedstawiciele służb mundurowych, brzescy ratownicy oraz osoby sympatyzujące i wspierające ideę ratownictwa.
Gości przywitał prezes brzeskiego WOPR – Janusz Głowik, który podziękował przede wszystkim władzom samorządowym reprezentowanym przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka za ustawiczną pomoc finansową.
Starostwo Powiatowe w Brzegu już od kilku lat wspiera brzeski WOPR przekazując środki finansowe na zakup sprzętu ratowniczego takiego jak: koła ratunkowe, zasobniki z linkami, bosaki teleskopowe, liny pływające, śruby napędowe do silników zaburtowych. „Bez takiego wyposażenia nasze akcje ratownicze nie byłyby możliwe, bardzo dziękuję Panu Staroście za okazywane nam wsparcie” – mówił prezes brzeskiego WOPR Janusz Głowik. Doceniając ofiarną i bezinteresowną działalność „WOPR-owców” również w tym roku zostaną im przekazane środki finansowe na zakup kolejnego sprzętu ratowniczego.
Brzeska jednostka WOPR jest jednostką bardzo dobrze wyposażoną i wykwalifikowaną, posiada wysokiej klasy skuter wodny z platformą ratowniczą oraz 4 profesjonalne łodzie motorowe. Więcej na temat działalności brzeskiego WOPR-u można przeczytać na stornie internetowej pod adresem www.woprbrzeg.pl.

zdj. Oddział Powiatowy WOPR