dzien flagi

Wciągnięcie flagi na maszt, wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, występy artystyczne oraz wojskowa grochówka – tak dziś wyglądały powiatowe obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości zorganizowano na Placu Zamkowym w Brzegu. Dzieci, mieszkańcy, kombatanci oraz samorządowcy z dumą przyglądali się, jak żołnierze 1.Brzeskiego Pułku Saperów wciągają biało-czerwoną flagę na maszt.

– Jesteśmy dziś w przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja, ta flaga i nasze barwy narodowe przenoszą nas w przestrzeń historyczną oraz publiczną, zwracając naszą uwagę na to, co tworzy polską tradycję, naszą bogatą historię, a także nasze współczesne państwo polskie – mówił do zgromadzonych starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

W części artystycznej powiatowych obchodów Dnia Flagi RP zaprezentował się zespół „Widmo”, czyli młodzi artyści z Klubu Wojskowego działającego przy brzeskim garnizonie. Na koniec uroczystości żołnierze serwowali grochówkę. Dziękuję, że byliście z nami w ten dzień.