Jedna z głównych arterii w Brzegu zyskała nowy blask. Nawierzchnia z kostki brukowej, chodniki, stylizowane oświetlenie, jak również bezpieczne przejście dla pieszych – to najważniejsze elementy zmodernizowanej ulicy Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z DK39 do Placu Bramy Wrocławskiej.

Starosta brzeski Jacek Monkiewicz z Etatowym Członkiem Zarządu Arlettą Kostrzewą oraz Zastępcą Burmistrza Brzegu Bartłomiejem Kostrzewą, Sekretarzem Miasta Krystyną Nowakowską – Bider w obecności wykonawców prac remontowych, oficjalnie dokonali dziś otwarcia ulicy.

Powiat Brzeski inwestycję sfinansował dzięki dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych oraz wsparciu władz miejskich. Zadanie kosztowało ponad 3,7 mln złotych.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku oddaliśmy zmodernizowany, pierwszy odcinek Chrobrego, od strony ulicy Piastowskiej w kierunku centrum i skrzyżowania z DK39.