Nowa nawierzchnia, kanalizacja burzowa, solidna podbudowa drogi, a do tego chodniki oraz przebudowa jednego z niebezpiecznych zakrętów – to najważniejsze elementy zakończonej inwestycji drogowej na terenie gminy Grodków. Trasa dojazdowa do Sulisławia została gruntownie zmodernizowana przez Powiat Brzeski. Dziś uroczyście otwarto inwestycję.

Przebudowa drogi nr 1549 Wójtowice – Sulisław ruszyła wiosną tego roku. Dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Gminy Grodków zadanie udało się zakończyć i rozliczyć w terminie. Kierowcy oraz okoliczni mieszkańcy od lat narzekali na zły stan nawierzchni. Droga wymagała zatem pilnych prac. Ponadto wykonane wcześniej badania geologiczne wykazały, że niezbędna jest stabilizacja część trasy. To wszystko udało się zrobić. Mieszkańcy tego grodkowskiego sołectwa zyskali nowe chodniki, jak również sprawną kanalizację odprowadzającą deszczówkę. Inwestycja kosztowała ponad 2,3 mln złotych.

Dodajmy, że tydzień temu uroczyście otwarto w Brzegu ulicę Chrobrego, na odcinku od Piastowskiej do skrzyżowania z DK 39. Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa kolejnego odcinka tej ulicy, od krzyżówki z 3-go Maja do Placu Bramy Wrocławskiej.