Dwie brzeskie szkoły ponadgimnazjalne – ILO oraz ZSE – otrzymały Brązowe Tarcze w Rankingu Perspektyw. Ranking ten bierze pod uwagę sukcesy w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz (w przypadku techników) wyniki egzaminów zawodowych.

I Liceum Ogólnokształcące znalazło się na 10 miejscu wśród najlepszych liceów Opolszczyzny, a Zespół Szkół Ekonomicznych na 13 wśród najlepszych techników.

Dyrektorki odznaczonych szkół – Małgorzata Dyminczuk oraz Małgorzata Mianowany-Małecka – gościły w ubiegły piątek u Starosty Powiatu Brzeskiego. Dyskutowano m.in. o tym, co zrobić aby brzeskie szkoły stawały się coraz bardziej atrakcyjne i każdego roku pięły się w rankingach.

Warto również wspomnieć, że uczniowie z ILO i ZSE biorą udział w realizowanym przez Klub Jagielloński projekcie „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”. Polega on na prowadzeniu w szkołach ponadgimnazjalnych innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu i systemowi samorządowemu. Zakłada również zrealizowanie z uczniami projektu społecznego. Wielki finał tegorocznej „Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu”, na którym obecni będą uczniowie ze „Starego Ogólniaka” i „Ekonomika”, odbędzie się początkiem czerwca w Krakowie.

K.Ł.