29 sierpnia sześcioro nauczycieli otrzymało z rąk Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Otrzymali je: Katarzyna Skupin (Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu), Anna Lechowicz-Minosora (Zespół Szkół Specjalnych w Brzegu), Grzegorz Gawlik (Zespół Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie), Ryszard Miszkiewicz (Zespół Szkół Rolniczych CKP w Grodkowie), Marcin Szostak (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grodkowie) oraz Tomasz Horyń (Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu).

Wszyscy nauczyciele, przed odbieraniem aktów nadania, złożyli ślubowanie o treści: „Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.

Warto przypomnieć, że od 5 kwietnia 2000 roku, we wszystkich szkołach publicznych i placówkach im równoważnym, nauczyciele podlegają systemowi awansu zawodowego. Na poszczególnych szczeblach uzyskują tytuły nauczyciela stażysty, kontraktowego, mianowanego oraz dyplomowanego.

K.Ł.