Gospodarzem tegorocznego wojewódzkiego Święta Plonów był Namysłów. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą, której przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.
Następnie przyszedł czas na przywitanie zaproszonych gości, przemówienia i tradycyjne wspólne dzielenie się chlebem wypieczonym ze zbóż zebranych w czasie tegorocznych żniw.
Podczas wojewódzkiego Święta Plonów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą koronę dożynkową. Zwycięzcą został Gogolin-Karłubiec. Ogłoszono również wyniki konkursu „Piękna wieś opolska 2017”. W kategorii „Najpiękniejsza wieś XX-lecia Odnowy Wsi” zwyciężył Kadłub (gmina Strzelce Opolskie), a w kategorii „Najlepszy projekt Odnowy Wsi” Skałągi (gmina Wołczyn). Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Gwiazdą wieczoru była Doda z zespołem Virgin.
Władze Powiatu Brzeskiego reprezentowała podczas Dożynek Wojewódzkich sekretarz Genowefa Prorok.