Grzegorz Lato, starosta Maciej Stefański, Józef Kurzeja, Jan Domarski i burmistrz Jerzy Wrębiak podczas otwarcia imprezy

W ubiegłą sobotę (19 sierpnia), w 50 rocznicę powołania klubu „Stal Brzeg”, na Stadionie Miejskim w Brzegu odbyła się impreza „Sportowych wspomnień czar” zorganizowana przez Urząd Miasta Brzeg, Starostwo Powiatowe w Brzegu, MOSiR Brzeg i BTP Stal Brzeg, a zainicjowana przez Janusza Żebrowskiego i Jana Śliwińskiego.
Tuż przed oficjalnym otwarciem imprezy rozegrany został mecz III ligi piłki nożnej, w którym Stal Brzeg pokonała Skrę Częstochowa 1:0. Dobry wynik był tylko preludium do tego, co działo się na stadionie w kolejnych godzinach.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w tym spotkanie z byłymi gwiazdami Stali Brzeg oraz koszykarkami, które przed laty walczyły z najlepszymi drużynami w Polsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wielką atrakcją dla wszystkich miłośników futbolu była obecność na imprezie największych tuz polskiej piłki nożnej – Grzegorza Laty (króla strzelców z mistrzostw świata w 1974 roku) oraz Jana Domarskiego (strzelca pamiętnego gola na Wembley, powszechnie uznawanego za najważniejszą bramkę w historii polskiej piłki nożnej), którym towarzyszył znakomity piłkarz Odry Opole i Górnika Zabrze Józef Kurzeja.
Podczas sobotniej imprezy prezes Stali Brzeg Justyna Kościelna otrzymała okolicznościowe prezenty oraz gratulacje m.in. od Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Uhonorowanych zostało również wielu piłkarzy i działaczy. Srebrne Odznaki Opolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Justyna Kościelna oraz klubowi działacze Janusz Dziura, Piotr Nawrot, Mariusz Firek i Józef Kowalczyk. Odznaką 70-lecia OZPN uhonorowano starostę Macieja Stefańskiego. Brązową Odznakę Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał burmistrz Jerzy Wrębiak, a Srebrną – Janusz Żebrowski. Piłkarskie odznaczenia wręczał prezes OZPN Tomasz Garbowski.
Spotkanie było również okazją do wręczenia upominków byłym piłkarzom Stali z okazji ich okrągłych urodzin. 70 urodziny obchodzili: Krystian Wowra, Jan Śliwiński, Józef Bodura, Witold Zakrewski, a 60: Zenon Trzonkowski, Marian Pokryszka, Józef Szpak i Sławomir Binek.
W ramach imprezy odbył się także mecz byłych zawodników Stali Brzeg i byłych reprezentantów Polski oraz turniej piłkarski dla najmłodszych, w którym wzięło udział siedem dziecięcych zespołów. W tym ostatnim najlepiej zaprezentowali się piłkarze Rakowa Częstochowa i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium.
Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z wielu plenerowych zabaw. Przygotowano  także prezentacje pierwszej pomocy oraz stoisko WOPR-u. Na stadionie można było również spróbować pobić rekord Brzegu na ergometrze. Kibicom umilał czas występujący na scenie duet muzyczny „Apasjonata” oraz sekcja taneczna Stali Brzeg. Wśród publiczności prowadzone były konkursy dotyczące wiedzy o brzeskim klubie oraz Grzegorzu Lacie. Na głównej płycie boiska odbył się z kolei konkurs rzutów karnych dla dzieci. Licznie zgromadzeni kibice ustawiali się w długich kolejkach, aby zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie z gwiazdami polskiego i brzeskiego futbolu.