Stało się tradycją Starostwa Powiatowego w Brzegu osobiste  wręczanie powołań oraz nagród jubileuszowych przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego i Sekretarza Powiatu Brzeskiego Krzysztofa Konika pracownikom Starostwa bądź jednostek administracyjnych podlegających Starostwu.

Taka forma, a nie jedynie przelanie środków na konto jest na pewno przyjemniejsza dla zainteresowanych, a przy tych małych „uroczystościach” można też swobodnie porozmawiać np. o planach na przyszłość. O tym właśnie  rozmawiała ze starostą i wicestarostą Ryszardem Jończykiem – Anetta Zych-Rzepecka, której 11 marca br. starosta powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych-Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie. Pani Zych-Rzepecka będzie pełniła funkcję dyrektora do czasu wyboru nowego dyrektora w konkursie. Anetta Zych-Rzepecka ukończyła Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracę zawodową rozpoczęła jako  nauczyciel języka polskiego w w/w placówce. Od 2002 r. jest nauczycielem dyplomowanym, a od 2006 r. pełniła funkcję wicedyrektora ZSRCKP. Pani Anetta jest również  absolwentką studiów podyplomowych – Psychologia wspomagania dzieci i młodzieży.

11 marca br. trzy z Pań odebrały ponadto listy gratulacyjne związane z jubileuszem pracy. 20-lecie pracy zawodowej obchodziła Pani Iwona Wasilewska – inspektor Biura Rady Powiatu – absolwentka Politologii Uniwersytetu Opolskiego, obchodząca 35-lecie pracy – pracownik obsługi Starostwa Powiatowego w Brzegu – Pani Krystyna Trznadel oraz Pani Elżbieta Galus – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie, która uroczyście obchodziła 20-lecie swojej pracy.
               Pani Elżbieta Galus ukończyła kierunek pedagogiczny na Uniwersytecie Opolskim oraz studia podyplomowe – Edukacja muzyczna i plastyczna w WSH-E w Brzegu. Całą swoją zawodową karierę związała ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Grodkowie. Jest uzdolniona plastycznie i znana w środowisku Grodkowa jako autorka pięknych dekoracji do różnych przedstawień.
                                                                                                                                     Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                                                                     Brygida Jakubowicz