Rodzinna Gra Miejska, zimowa fotobudka czy program artystyczny „Mikołajkowy zawrót głowy” to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała firma Mondelez Polska, pomysłodawca tradycyjnego grudniowego spotkania mieszkańców Brzegu i okolic. Świąteczna Iluminacja rozpocznie się już
w najbliższą sobotę, 3 grudnia br. o godzinie 14.00 na Placu Polonii Amerykańskiej przy BCK.

Na wszystkich gości czeka jak zawsze moc atrakcji. Miłośnicy zabawy w zimowych rytmach nauczą się świątecznej salsy i uczestniczyć będą w programie artystycznym „Mikołajkowy zawrót głowy”. Tegoroczna Iluminacja to także niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na scenie śpiewających „Przyjaciół Świętego Mikołaja” i zrobić rodzinne zdjęcie w specjalne przygotowanej fotobudce. Najmłodsi będą mogli przywitać się ze swoimi ulubieńcami: Krową Milką i Misiem Lubisiem. Nie zabraknie oczywiście wyczekiwanej przez fanów motoryzacji Motocyklowej Parady Mikołajów, gwiazdkowych upominków, licznych konkursów i słodkich degustacji. Punktem kulminacyjnym będzie jak zwykle rozpalenie 40 000 światełek na ulicy Długiej, symbolizujących serca wszystkich brzeżan, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Zabawę rozpocznie Gra Miejska „Mikołajkowe niespodzianki”, czyli szansa na rodzinną zabawę i odkrycie Brzegu z jego najpiękniejszej, bożonarodzeniowej strony. Organizatorzy zapowiadają, że trasy będą prowadziły szlakami o znamiennych nazwach: OREO czy MILKA, można więc być pewnym, że słodyczy nie zabraknie! Będzie można sprawdzić się w sportach zimowych, robótkach ręcznych, a nawet magicznych sztukach. Zgłoszenia przyjmowane są do soboty, 3 grudnia br. do godziny 14:00. Liczba uczestników jest ograniczona: do rywalizacji przystąpi kilkadziesiąt zespołów rodzinnych, a o ich kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na stronie http://swiatecznailuminacja.pl/gra.php.

Na zwycięzców czekają rodzinne bilety do Hydropolis czy Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Zespół, który dotrze na metę jako pierwszy, otrzyma voucher na bezpłatną sesję zdjęciową i honorowy tytuł Rozświetlacza Brzegu.

Zwycięska rodzina rozpali nie tylko główny deptak, ale i serca wszystkich brzeżan. Aż do końca stycznia mieszkańcy będą mogli cieszyć się zimowymi spacerami w blasku magicznych światełek,
a już dziś zapraszamy na ten wyjątkowy moment, gdy w jednej chwili ulica Długa stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Brzegu
– zachęca Katarzyna Jung, Kierownik ds. komunikacji Mondelez Polska.

Wszystkich obecnych 3 grudnia br. na placu Polonii Amerykańskiej czeka także finał konkursu „Pomaluj bombkę z Mondelez Polska”, w którym udział wzięły instytucje opiekuńcze i edukacyjne
z całego regionu, ozdabiając bożonarodzeniowymi motywami wielkie styropianowe bombki.
W wirtualnej galerii pojawiły się prawdziwe dzieła sztuki malowane farbami, oklejone kaszą jęczmienną czy aksamitem, a nawet wykonane z drewnianych szpatułek, na jakie można było głosować. Prace młodych artystów doceniło na portalu społecznościowym Facebook ponad 3 tys. osób, a o tym, która bombka zdobyła największe grono zwolenników i zasłużyła na słodkie zwycięstwo, dowiemy się już
w najbliższą sobotę.

Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2009 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, organizowane z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego i okolic. Głównym inicjatorem pomysłu jest firma Mondelēz International, natomiast realizacją spotkania zajmuje się Brzeskie Centrum Kultury (BCK), wspierane przez Urząd Miasta Brzeg i Starostwo Powiatowe
w Brzegu. Więcej szczegółów dostępnych jest na: www.swiatecznailuminacja.pl