21.10.2016r. to dzień, który na bardzo długo utkwi w pamięci osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół. Już po raz IX spotkali się oni na scenie i widowni Brzeskiego Centrum Kultury w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Tu”. Festiwal już tradycyjnie zorganizowały Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzegu reprezentowane przez kierownik Magdalenę Kłodę oraz prezesa BSSM Roberta Hejmana, dzielnie towarzyszyła im brzeska wolontariuszka Anna Głogowska. Uroczystego otwarcia, z racji na patronat honorowy Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, dokonała Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok wspólnie z drugim patronem imprezy Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem. Tegoroczny Festiwal Osób Niepełnosprawnych otrzymał specjalne błogosławieństwo od Papieża Franciszka- tak bardzo czułego na los osób pokrzywdzonych. Za jego przykładem mieszkańcy Brzegu – goście festiwalu ze szczególnym sentymentem i wzruszeniem słuchali festiwalowych popisów. Ogromne gratulacje dla autorów pomysłu i wszystkich sponsorów zaangażowanych w tą imprezę.

Brygida Jakubowicz

dsc_0239dsc_0170dscf0593