Zakończył się ranking samorządowy Radia Opole. Po audycjach emitowanych od 4 IX do 8 XI słuchacze głosowali za lub przeciw opolskim powiatom. W zabawie brało udział 11 powiatów. Powiat brzeski reporterzy Radia Opole odwiedzili 19 X. Oceniali oni czteroletnią kadencję władz samorządowych, gospodarzy pytali o sukcesy, a lokalną społeczność, jak to dziennikarz, o sukcesy i porażki.

Ranking w ilości wysyłających SMS-y wygrał Powiat Głubczycki, a nasz powiat zajął V miejsce. Ale badając ilość głosów za i przeciw, mamy dużo lepszy wynik- aż 88% głosów „brzeżanie” oddali za obecną polityką władz powiatowych, a 12 % było przeciw. Taki wynik daje nam czwarte miejsce w województwie. Mniej od nas głosów przeciw, miał tylko powiat opolski, strzelecki i oleski. Czasem mówi się, że powiaty tzw. ściany zachodniej województwa opolskiego są gorsze pod względem m.in. gospodarczym niż te ze ściany wschodniej, ale w/w liczby temu zaprzeczają.

Rzecznik Prasowy Starosty