W ubiegły piątek (3 czerwca) odbył się kolejny festiwal zorganizowany przez LGD Stobrawski Zielony Szlak, w którym uczestniczyło ponad stu wykonawców z województwa opolskiego w przekroju wiekowym od przedszkolaków po osoby dorosłe. Powiat Brzeski ufundował nagrodę dla wykonawcy z naszego powiatu.

W Namysłowskim Ośrodku Kultury mieliśmy okazję usłyszeć znakomite wykonania utworów zarówno ze śpiewnika wydanego przez organizatora festiwalu, LGD Stobrawski Zielony Szlak, jak również premierowe utwory, które walczyły o grand prix. Wśród wykonawców licznie reprezentowani byli mieszkańcy powiatu brzeskiego, głównie z gminy Lubsza oraz Brzegu i Przylesia.

Brzeskich przedszkolaków reprezentowały dzieci z prywatnego przedszkola „Akademia Skrzata”, które zdobyły III miejsce. Inni wykonawcy z naszego powiatu to Magdalena Górawska z Mąkoszyc (I miejsce w kategorii 7-9 lat), Weronika Krzywa z Michałowic (II miejsce), Małgorzata Staniszewska z Mąkoszyc (kategoria 10-12 lat – III miejsce), Aleksandra Hryniuk z Lubszy (kategoria 13-17 lat – III miejsce), duet Natalia Brudzińska, Dagmara Szczepańska z Michałowic (kategoria 13-17 lat – II miejsce). Wśród dorosłych wykonawców I miejsce zdobyła Daria Maryszczak z Michałowic, drugie Zdzisław Cichecki z Brzegu. W kategorii zespół II miejsce zdobył duet Małgorzata Wołowicz (Przylesie), Zdzisław Cichecki. Grand prix za premierowy, autorski utwór jury w składzie: Ireneusz Hebda, Monika Piruta, Mieczysław Niedźwiedź przyznało Darii Maryszczak za utwór „Przebudzenie”. Nagrodę specjalną starosty Macieja Stefańskiego otrzymał Zdzisław Cichecki za wykonanie autorskiego utworu „Zielonym szlakiem Jasia i Małgosi”.

„Najlepsze utwory z tego roku i z ubiegłych lat, promujące walory historyczne, kulturowe i przyrodnicze Stobrawskiego Zielonego Szlaku, zostaną wydane na specjalnej płycie przez nasze stowarzyszenie” – mówi Jadwiga Kulczycka prezes LGD.

Należy podkreślić, że wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody i nikt nie wyjechał z pustymi rękami, a wszyscy chwalili sprawną organizację i wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła festiwalowi. Następny festiwal już za rok.

Mieczysław Niedźwiedź

Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji