Mimo, że upłynęło już 67 lat, a polskie i ukraińskie władze blisko ze sobą współpracują na różnych płaszczyznach, mord na Wołyniu wciąż pozostaje w naszej pamięci . Tegoroczne niedzielne uroczystości  rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji  dziesiątek tysięcy naszych rodaków pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z UPA,  którą odprawił  ks. Dziekan Bolesław Robaczek w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Brzegu.

W uroczystej liturgii za pomordowanych rodaków  udział wzięli Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Wiceburmistrz Miasta Brzegu Artur Kotara, społeczność lokalna, kombatanci, przedstawiciele szkół oraz organizacji społecznych wraz z pocztami sztandarowymi. W dalszej części uroczystości, która miała miejsce pod pomnikiem upamiętniającym ludobójstwo dokonane przez UPA, wierni oddali hołd pomordowanym, składając  wiązanki kwiatów i zapalając znicze. Uroczystość uświetnił występ zespołu „ECHO” z Goli gm. Świerczów.

A.F.