VIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Religijnej Osób Niepełnoprawnych JESTEŚMY TU, zakończył się sukcesem, a emocje sięgały zenitu. Uroczystego rozpoczęcia dokonali  Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Dyrektor PCPR Brzeg Aleksander Podgórny, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Kowalczyk wraz z organizatorami Robertem Hejmanem Prezesem BSSM Brzeg i Magdaleną Kłoda kierowniczką WTZ Brzeg. W gronie jury zasiedli: gość specjalny Anna Żebrowska, Małgorzata Cegielska – Pikor ze Starostwa Powiatowego w Brzegu, Elżbieta Gawryjołek z Gminy Brzeg, Łukasz Oskar Michalak z BCK oraz opiekun z WTZ (Zawadzkie). W tym roku na scenie BCK zaprezentowali sie reprezentanci 20 placówek  z DPS, WTZ SOSW i ZSS z 19 miast Opolszczyzny: Opole, Głuchołazy, Olesno, Jędrzejów, Stare Siołkowice, Namysłów, Zawadzkie, Grodków, Kietrz, Czarnowąsy, Bliszczyce, Radynia, Boboluszki, Branice, Dzbańce, Klisino, Ładza, Prószków, Brzeg. Łącznie wystąpiło 363 osoby. Jest to dotychczas rekordowa ilość. Uczestnicy festiwalu prezentowali swój talent i pasję w trzech kategoriach, zespół, duet i solista. Tuż po pierwszym koncercie z kategorii duety gość specjalny Anna Żebrowska została przywitana bukietami kwiatów przez włodarzy miasta. Koncert Anny Żebrowskiej, który był niespodzianką wywołał pozytywne emocje. Artystka zaprezentowała utwory z repertuaru Anny Jantar, przenosząc widzów w inny świat. Organizatorzy wręczyli  podziękowania dla wszystkich sponsorów i darczyńców, a także dla opiekunów, którzy co roku wkładają ogrom pracy, aby przygotować swoich podopiecznych do występu. W trakcie przerwy na obrady jury czas oczekiwania umiliła całej sali widowiskowej BCK,  szkoła tańca i baletu Coco Dance Center z Brzegu. Na koniec, jak to bywa tradycyjnie, ogłoszono wyniki i nagrody. Nagrody wręczyli: Sekretarz Powiatu Brzeskiego Genowefa Prorok- w imieniu Starosty Powiatu Brzeskiego, Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, przewodnicząca jury Anna Żebrowska oraz Prezes BSSM Brzeg Robert Hejman. Nagrodę specjalną – statuetkę,  ufundowaną przez  Fundację Marko z Brzegu wręczyła Prezes Fundacji Ewa Lin, a zdobywcą statuetki został zespół WTZ Jędrzejów. Nagroda Organizatora została wręczona przez Magdalenę Kłodę oraz Roberta Hejmana, a trafiła do SOSW W Grodkowie. Wyniki:

• Kategoria duety: Wyróżnienie trafiło do – Zespół Szkół Specjalnych z Brzegu, 3 miejsce  – DPS Radynia, 2 miejsce  – DPS Czarnowąsy, 1 – miejsce – DPS Klisino filia Kietrz.
  • Kategoria zespół Warsztaty Terapii Zajęciowej: Wyróżnienie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego z Grodkowa, 3 miejsce –WTZ Opole, 2 miejsce- WTZ Zawadzkie, 1 miejsce- WTZ Jędrzejów.
  • Kategoria zespół Domy Pomocy Społecznej: 3 miejsce- DPS Klisino, 2 miejsce- DPS Ładza, 1 miejsce- DPS Prószków.
  • Kategoria solista Dom Pomocy Społecznej: 3 miejsce- DPS Radynia, 2 miejsce- DPS Czarnowąsy, 1 miejsce- DPS Kietrz.
  • Kategoria solista Warsztaty Terapii Zajęciowej: 3 miejsce – WTZ Stare Siołkowice, 2 miejsce- WTZ Zawadzkie, 1 miejsce- WTZ Jędrzejów.
  • Nagroda Organizatora- SOSW Grodków
  • Nagroda Grand Prix – SOSW Grodków
  • Nagroda Specjalna – WTZ Jędrzejów

Wszyscy wyjechali z festiwalu z uśmiechem i radością. Każdy uczestnik przeżył swoją chwilę sławy i poczuł się ważny i doceniony nagrodami, a blask scenicznych reflektorów uskrzydlił wykonawców i sprawił, że nabrali chęci do dalszego kształcenia zdolności wokalnych i instrumentalnych. Na pewno przyszłoroczny festiwal zostanie przez organizatorów przygotowany na równie wysokim poziomie, m.in. dzięki wszystkim patronatom, sponsorom, darczyńcom, ale przede wszystkim ludziom związanym emocjonalnie z festiwalem  “JESTEŚMY TU”.  Do zobaczenia 12.10.2016r. zapraszamy na strony internetowe: https://www.facebook.com/festiwaljestesmytubrzeg oraz www.wtz-bssm-brzeg.pl