Dnia 28 września br. odbyła się konferencja prasowa Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz dyrekcji Brzeskiego Centrum Medycznego Krzysztofa Konika i Julii Goj – Bireckiej. W trakcie spotkania z dziennikarzami zdementowano nieprawdziwe informacje o rzekomej likwidacji szpitala.

“My szpital rozwijamy, a nie zwijamy” – podkreślał starosta. W ostatnim tylko czasie w szpital zainwestowano blisko 20 milionów złotych. Problemem są jednak kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, które są niewystraszające i niesprawiedliwie dzielone. Brzeski szpital dostaje mniej środków nawet od dużo mniejszych placówek funkcjonujących w naszym województwie, czego przykładem może być szpital w Strzelcach Opolskich.

Dlatego dla brzeskiego szpitala został przygotowany program restrukturyzacji, który zakłada w pierwszej kolejności dokonanie wewnętrznych zmian organizacyjnych prowadzących do ograniczenia kosztów i zwiększenia przychodów wraz z utrzymaniem dotychczasowej struktury oddziałowej szpitala, a jeśli to nie będzie wystarczające, to do ograniczenia działalności nierentownych oddziałów. Jednocześnie planuje się rozwinąć działalność takich oddziałów, jak wewnętrzny, zakład opieki leczniczej, rehabilitację, diagnostykę, a także utworzyć hospicjum oraz geriatrię.