W dniu 31 lipca br. na terenie Powiatu Brzeskiego odbywały się uroczyste obchody święta 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki. Uroczystość rozpoczęła się  odprawioną w intencji żołnierzy pułku w Kościele Garnizonowym, mszą św.

Dalsza część uroczystości odbyła się na Placu Musztry 1 Brzeskiego Pułku Saperów, w której udział wzięli zaproszeni goście m.in. Pełnomocnik Marszałka Województwa Opolskiego ds. Kombatantów oraz Osób Represjonowanych Janusz Wójcik, Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Stanisław Kowalczyk, Zastępca Burmistrza Brzegu Bartłomiej Kostrzewa, reprezentujący Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych – płk Daniel Król, Dyrektor Zakładu Karnego w Brzegu ppłk Henryk Knera, byli dowódcy jednostki, kombatanci oraz licznie zgromadzeni żołnierze i ich rodziny. Był czas na wręczanie medali i wyróżnień, a wszystko odbywało się przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Krakowa. Dowódcą uroczystości był ppłk Grzegorz Oskroba, a nad całością czuwał pełniący obowiązki dowódcy pułku – Zastępca Dowódcy ppłk Zbigniew Jarząbek.

Małgorzata Stanowska