30 kwietnia br. odbył się protest pn. „Masa krytyczna” zorganizowany przez Brzeski Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku „Na Przełaj”. Kierownik Sekcji Rowerzystów Miejskich Andrzej Staśkiewicz otworzył manifestację przeciwko rażącym zaniedbaniom i łamaniu rozporządzeń przy budowie drogi rowerowej w Małujowicach na drodze krajowej 39 oraz przeciwko podobnemu projektowi budowy drogi rowerowej przy ul. Starobrzeskiej w Brzegu, a także innych dyskryminacjach rowerzystów w powiecie brzeskim.

Podczas zbiórki na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu Naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Brzegu Tomasz Kośla, przekazał kierownikowi sekcji breloki odblaskowe i samozaciskowe opaski odblaskowe, które pozwolą rowerzystom z naszego powiatu jeździć bezpieczniej. Breloczki i opaski opatrzone są napisem „Bezpieczny powiat” i logiem powiatu brzeskiego. Tomasz Kośla zgodnie z ideą protestu przyjechał na miejsce spotkania także na rowerze.

Na zgromadzenie przybył również na rowerze z Opola do Brzegu Ireneusz Dyła z Generelanej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po dwugodzinnej rowerowej jeździe chciał przekonać się na własnej skórze, jaki jest stan dróg rowerowych, jakimi przejechała manifestacja. Ireneusz Dyła miał tym samym okazję przekonać się, o co wnioskują klubowicze „Na Przełaj” i obiecał, że i w miarę możliwości podejmie odpowiednie kroki zmierzające do poprawy stanu dróg rowerowych.
            Po trzech godzinach jazdy na terenie powiatu brzeskiego 33 uczestników masy krytycznej dotarło do końcowego punktu w Centrum Brzegu.

Rzecznik Prasowy Starosty