pozostają wolne środki finansowe na aktywizację bezrobotnych.

Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu informuje, iż od lipca 2014r realizuje dwa nowe projektów , w których zaplanowano pomoc dla bezrobotnych w formie nowych instrumentów wprowadzonych na podstawie nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ( Dziennik Ustaw z 2014r poz.598).

1.     Rynek pracy dla młodych – projekt skierowany do 150 bezrobotnych

w wieku do 30 roku życia. Budżet projektu wynosi 1 mln. zł.

W projekcie zaplanowano następujące formy pomocy:

-refundację składek ZUS dla 10 bezrobotnych podejmujących zatrudnienie po

raz pierwszy

-bon zatrudnieniowy dla 10 osób

-bon na zasiedlenie dla 5 osób

-bon stażowy dla 95 osób

-bon szkoleniowy dla 30 osób

2.     Aktywni w każdym wieku– projekt skierowany do 50 bezrobotnych w wieku od 50 do 60 lat. Budżet projektu wynosi 210 tys. zł.

W projekcie zaplanowano:

-refundację wynagrodzenia przez okres 12 miesięcy (do 840 zł miesięcznie)

z zobowiązaniem do dalszego zatrudnienia bezrobotnego na okres 6 m-cy.

Z nowych form pomocy mogą skorzystać wyłącznie bezrobotni, dla których doradca klienta ustalił profil pomocy II a udział w aktywnych formach pomocy wynika z realizacji Indywidualnego Planu Działania.

Zapraszamy osoby bezrobotne do 30 roku życia do pobierania wniosków o wydanie bonów i składanie ich na bieżąco w PUP w Brzegu. Wnioski będą rozpatrywane do momentu wyczerpania limitu środków finansowych.

Wnioski pracodawców o zawarcie umowy w sprawie refundacji składek ZUS dla osoby podejmującej zatrudnienie po raz pierwszy ( do 30 roku życia) oraz w sprawie refundacji części wynagrodzenia dla osób w wieku powyżej 50 roku życia rozpatrywane będą na bieżąco do wyczerpania limitu środków finansowych.

Wnioski do pobrania są zamieszczone na stronie www.pup.brzeg.pl.

Szczegółowe informacje w sprawie projektów można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzegu, tel. 774441390-92 oraz Filii PUP w Grodkowie tel. 774155495.