Głównym celem przedsięwzięcia, jest uświadomienie Paniom potencjalnych zagrożeń i sposobów ich neutralizowania. Pragniemy również uczynić krok w kierunku przełamania obojętności naszego społeczeństwa na przemoc, agresję i problemy szeroko pojętego bezpieczeństwa. Akcję adresujemy do wszystkich Pań bez względu na wiek, wykształcenie czy wykonywany zawód, gdyż każda z Pań może być potencjalną ofiarą.

W związku z tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy współpracy z Opolskim Klubem Sportów Walki – Taekwon-do z siedzibą w Grodkowie oraz Dyrektorem Państwowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu zorganizują kurs samoobrony w trakcie którego zostaną omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa, techniki samoobrony, podstawy wiktymologii (czyli jak nie stać się ofiarą przestępstwa) i właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie będzie miało na celu również wskazać uczestniczkom podstawowe uderzenia i kopnięcia, jak obronić się przed atakiem. Będzie można również dowiedzieć się w jaki sposób do obrony wykorzystać przedmioty codziennego użytku np. pilniczek, klucze, torebkę itp.
W ramach powyższej akcji zostaną przeprowadzone 4 spotkania które będą odbywać się w sali gimnastycznej PSP nr 3 w Brzegu na ul. Powstańców śl. w poniedziałki 22 i 29 marca oraz 12 i 19 kwietnia 2010r w godz. 16.30 – 18.30.
Na zajęcia można zapisywać się w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu na ul. Robotniczej 10 w pok. 127 , pod numerem telefonu 77 424 00 19 lub na adres mailowy: marekwyka@interia.pl. Podczas zajęć obowiązuje strój sportowy i obuwie zmienne.
Każda z uczestniczek szkolenia otrzyma na zakończenie certyfikat o jego ukończeniu.
Serdecznie zachęcamy Panie do wzięcia udziału w tej akcji. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczą się tylko szczere chęci.
Komendant Powiatowy Policji
w Brzegu