Śmiejemy się i cieszymy zbyt rzadko. Dlatego, moim zdaniem każda okazja do radości jest cenna. Jedni krytykują nową tradycję Halloween, twierdząc, że mamy wystarczająco dużo rodzimych świąt. Inni radują się, gdyż wesołych świąt nigdy dosyć.

Tym bardziej, że Halloween pozwala rozwijać artystyczną wyobraźnię dzieci, a nam dorosłym daje okazję do przekazania odrobiny słodyczy dla tych dzieciaczków, które odwiedzają nasze mieszkania z pytaniem: „cukierek albo psikus?". Halloween pozwala także na pokaz śmiesznych i „strasznych" dyń w przydomowych ogródkach i oknach. Nie robi to nikomu krzywdy a ubarwia  szarą rzeczywistość.

Po raz pierwszy w Zespole Szkół Specjalnych w Brzegu zorganizowano tydzień przed Halloween konkurs na najzabawniejszą dynię. Prace budziły ciekawość gospodarzy, ale też gości którzy w tym czasie odwiedzili szkołę. Na wystawie znalazły się cudowne duże i małe dynie różnych kształtów i kolorów. 30 października komisja w składzie: Katarzyna Skupin, Katarzyna Sikora i Anna Minosora-Lechowicz wybrała zwycięzców konkursu. Najbardziej fantazyjne dynie wykonali: Damian Radowski, Sylwester Sobota i Kacper Rupa. Wszystkie dzieci otrzymały podziękowania i słodycze, a wyróżnieni nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu była Patrycja Zamasz -wychowawca Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego kl.I-III a. Pozostali uczestnicy konkursu to: Daria Perfikowska, Joanna Sławęta, Michał Pyka, Dawid Pyka, Jakub Grzywacz, Robert Maliszewski, Przemysław Goruk, Magdalena Torchała, Paulina Znamiec, Adrian Krocz, Sławomir Łukasiewicz, Kamil Grabiński, Damian Radowski, Paweł Zając oraz klasa ZET a gimnazjalna (sześć osób).

Brygida Jakubowicz