We wrześniu bieżącego roku, w Lewinie Brzeskim, zacznie funkcjonować zamiejscowy wydział komunikacji Starostwa Powiatowego w Brzegu. Władze Lewina Brzeskiego i Starostwa podpisały już w tej sprawie stosowne porozumienie.

Dla kierowców z Lewina to bardzo duże udogodnienie. Dzięki tej zmianie nie będą musieli jeździć do Brzegu w celu wymienienia prawa jazdy lub zarejestrowania pojazdu, zwłaszcza, że podróż taka często wiązała się również ze spędzeniem kilku dłuższych chwil w kolejce.

„Nasz wydział obsługuje bardzo dużą ilość petentów – mówi Tomasz Kośla, naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa brzeskiego starostwa. Otworzenie zamiejscowego wydziału w Lewinie przyniesie korzyści zarówno dla kierowców z tamtego rejonu, jak i dla Brzeżan, bo dzięki temu zmniejszy się nieco obciążenie u nas. Chcieliśmy zakończyć ten proces jak najszybciej, ale niestety procedury – przetarg na specjalistyczny sprzęt i negocjacje umowy dotyczącej łącza internetowego – wymagają czasu”.

Podobna jednostka od lat działa w Grodkowie, a kierowcy z tamtego regionu bardzo sobie chwalą udogodnienia, jakie dzięki niej uzyskali.

W Lewinie wydział komunikacji zlokalizowany zostanie pod adresem Rynek 26. Pomieszczenia zostały już przygotowane, a starostwo organizuje dwuosobową kadrę, mającą zasilić wydział. W najbliższym czasie konfigurowany będzie niezbędny sprzęt. Już wkrótce kierowcy z gminy Lewin Brzeski będą mogli sprawniej niż dotychczas załatwić podstawowe sprawy urzędowe.