W ubiegły czwartek, w Sali Stropowej brzeskiego ratusza odbyło się spotkanie opłatkowe Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich oraz Światowego Związku Żołnierzy AK.

Przybyłych tłumnie gości powitała Alicja Zbyryt, prezes TMLiKPW zaznaczając, że każdego roku liczba osób pamiętających rodzinny Lwów zmniejsza się, ale nie maleje chęć przekazania młodym pokoleniom tradycji i historii Kresowiaków. Po przemówieniu przyszedł czas na poświęcenie opłatków, którego dokonał ksiądz proboszcz Bolesław Robaczek, składanie życzeń oraz rozmowy i wspomnienia. Na spotkaniu obecni byli Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Jerzy Wrębiak, prezesi i członkowie organizacji kombatanckich i społecznych oraz ich przyjaciele.

W niedzielne popołudnie w ratuszu opłatkiem podzielili się nauczyciele oraz ludzie na co dzień związani z oświatą. Organizatorem spotkania byli Duszpasterstwo Nauczycieli na czele z Lucyną Bończak oraz NSZZ Solidarność Nauczycielska Brzeg na czele z Małgorzatą Kajdzik, przewodniczącą MOZ Oświaty w Brzegu. Spotkanie uświetnili swoją obecnością: etatowy członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Janusz Gil, Burmistrz Miasta Brzegu Wojciech Huczyński oraz Wiceburmistrz Miasta Brzegu Stanisław Kowalczyk. Goście zgromadzeni w Sali Stropowej brzeskiego ratusza mieli okazję wysłuchać programu muzycznego przygotowanego przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Elsnera w Brzegu.

K.Ł.