Wiedzą o swoim kraju, mieście i jego okolicach popisywały się przedszkolaki z 10 brzeskich Przedszkoli Publicznych. 20.11. br. dyrektor i opiekunki PP nr 5 przy ul. Ofiar Katynia w Brzegu zorganizowały konkurs „Brzeg moje miasto”. Konkurs prowadziły Kamila Stefurak i Monika Kużdżał. W pracach komisji konkursowej udział brali: wiceburmistrz Brzegu Stanisław Kowalczyk, naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego Brygida Jakubowicz, reprezentująca samorząd – Radna Miasta Brzegu Elżbieta Kużdżał oraz Jan Janota z PTTK.

Dwudziestu uczestnikom konkursu (mimo średniej wieku 5 lat) żadne pytania nie sprawiały trudności. Maluchy wiedziały jak wygląda flaga i herb Polski oraz Brzegu, układały puzzle z zabytkami, nazywały je, potrafiły podać nazwę ulicy gdzie mieści się ich przedszkole, a nawet wiedzieli gdzie w Brzegu jest Brama Odrzańska. Każde dziecko otrzymało maksymalną ilość 17 punktów. Każde też wyszło z nagrodą ufundowaną m.in. przez Starostę Powiatu Brzeskiego i Burmistrza Brzegu. Wszyscy cieszyli się radością zwycięzców. Taka forma wspólnej zabawy pogłębiła wiedzę uczestników konkursu ale też stworzyła przedsmak rywalizacji oraz umiejętności działania w grupie. Dlatego dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5 Pani Małgorzacie Naumowicz należą się wyrazy szacunku za zorganizowanie tego typu konkursu .

B.J.