Już 8 grudnia wszystkie bombki będzie można podziwiać na Świątecznej Iluminacji, którą przygotowuje Kraft Foods.

Najciekawsza ozdoba trafi na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Brzeg maluje bombki – Pod takim hasłem 12 listopada br. Kraft Foods rozpoczął przygotowania do Świątecznej Iluminacji 2012, która już 8 grudnia po raz czwarty rozświetli Brzeg. Akcja „Brzeg maluje bombki” ma charakter integracyjny i dobroczynny. Bombki ozdobią scenę podczas tegorocznej, czwartej już Świątecznej Iluminacji na brzeskim Placu Polonii Amerykańskiej. Pod koniec wydarzenia jedna z nich zostanie przekazana na licytację brzeskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2013 roku. Bombki zostaną udekorowane przez brzeskie przedszkolaki oraz uczestników z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu.

Joanna Matryba z Kraft Foods przekazuje bombkę na ręce Magdaleny Kłody, kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu.

Od wielu pokoleń naszą polską tradycją i zarazem nieodłącznym elementem drzewka świątecznego są ręcznie malowane bombki. Pierwsze choinkowe bombki pojawiły się w Polsce już w XIX w. Często taka ręcznie malowana bombka to małe unikatowe dzieło.

Pierwsza ozdoba choinkowa przeznaczona na Świąteczną Iluminację trafiła do Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM. Podopieczni Stowarzyszenia udekorują bombkę według własnego pomysłu. „Przez takie inicjatywy chcemy uatrakcyjnić tegoroczną, czwartą już Świąteczną Iluminację Brzegu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Brzegu i okolic.” – mówi Joanna Matryba, specjalista ds. komunikacji w Kraft Foods.

Kraft Foods przekaże jeszcze dziewięć takich bombek, które trafią do wszystkich brzeskich przedszkoli. Maluchy pod czujnym okiem opiekunów będą malować i zdobić bombki, przygotowując się do Świątecznej Iluminacji.

„Brzeg maluje bombki” to jedna z akcji poprzedzających Świąteczną Iluminację

Celem akcji „Brzeg maluje bombki” jest włączenie do zbliżającej się, wspólnej świątecznej zabawy wszystkich mieszkańców Brzegu.

Pod koniec listopada, bombka przygotowana przez uczestników WTZ, trafi do Galerii Brzeskiego Centrum Kultury, gdzie będzie można ją podziwiać aż do 7 grudnia. Każdy odwiedzający będzie również mógł dokonać wpisu do Księgi Życzeń Bożonarodzeniowych.

Natomiast wszystkie bombkowe dzieła sztuki będzie można podziwiać już 8 grudnia podczas tegorocznej edycji Świątecznej Iluminacji. W trakcie imprezy publiczność zadecyduje oklaskami, która z bombek otrzyma tytuł Najpiękniejszej Brzeskiej Bombki.

Po raz czwarty 40 tysięcy światełek dla 40 tysięcy mieszkańców

Już 8 grudnia podczas Świątecznej Iluminacji Brzegu, miasto rozbłyśnie 40 tysiącami światełek, symbolizujących 40 tysięcy mieszkańców.

Przywilej uroczystego włączenia Świątecznej Iluminacji i główna nagroda – bilet do słodkiego świata jednej z fabryk Kraft Foods w Skarbimierzu – przypadnie zwycięzcy konkursu na „Wielkiego Rozświetlacza Brzegu”. Konkurs rusza już 12 listopada i potrwa do 18 listopada, to tylko 7 dni. Nie zwlekaj i wyślij swoje zgłoszenie już dziś. Spoty reklamowe ukażą się w Radiu Opole. Reguły zabawy pozostają te same co w zeszłym roku, wystarczy przesłać na adres mailowy: konkurs@agencjalime.pl swoje uzasadnienie otrzymania tytułu „Wielkiego Rozświetlacza Brzegu”. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.agencjalime.pl

Zwycięzca oprócz niezwykłego tytułu, otrzyma przywilej włączenia świątecznej iluminacji i bilet do słodkiego świata jednej z fabryk Kraft Foods w Skarbimierzu. Jak co roku, świąteczne rozświetlenie Brzegu będzie finałem wydarzenia, które tym razem zaskoczy jeszcze większą ilością atrakcji, konkursów z nagrodami oraz występów artystycznych, nie tylko lokalnych zespołów

Dla uczestników zabawy mikołajkowej przygotowano jeszcze wiele atrakcji, niespodzianek
i konkursów, więcej niż wpoprzednim roku.Mieszkańców witać będzie Święty Mikołaj,
a towarzyszyć mu będą prawdziwe renifery i ulubione przez dzieci postacie bajkowe.

W programie przewidziano liczne występy artystyczne zespołów tanecznych i warsztaty artystyczne dla dzieci. Mikołajkowe szaleństwo zakończy występ gwiazdy wieczoru – Majki Jeżowskiej. Będzie tanecznie, wesoło a przede wszystkim rodzinie.

Świąteczna Iluminacja to począwszy od 2009 r. cyklicznie odbywające się wydarzenie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, organizowane z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego i okolic. Głównym inicjatorem pomysłu jest koncern Kraft Foods, lider
na międzynarodowym rynku przekąsek, właściciel między innym dwóch fabryk zlokalizowanych w Skarbimierzu koło Brzegu (woj. opolskie) a partnerami imprezy są Starostwo Powiatowe
oraz Urząd Gminy z Brzegu.