Strażacy z województwa opolskiego otrzymają dodatkowe 900 tysięcy złotych na swoją działalność w kończącym się roku 2012. Taka kwota znalazła się w zarządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 października 2012. Pieniądze, pochodzące z ogólnej rezerwy budżetowej, przeznaczone zostają na dofinansowanie wydatków rzeczowych oraz zakup usług związanych z utrzymaniem bieżącej gotowości bojowej.

W czerwcu wojewoda opolski, jako dysponent budżetu straży pożarnej, wnioskował o przyznanie dodatkowych pieniędzy zarówno do ministra finansów, jak i ministra spraw wewnętrznych. W mediach informowano wówczas o bardzo złej sytuacji finansowej straży na Opolszczyźnie. Prawie milion złotych dodatkowych środków powinno znacznie poprawić ten stan rzeczy.

8 października komendant PSP w Brzegu bryg. mgr inż. Andrzej Kwiatkowski podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Brzeskiego zapoznał jego członków z dramatyczną sytuacją finansową brzeskiej jednostki.

Na chwilę obecną nie ma jeszcze oficjalnej informacji, określającej jaka część kwoty 900 tysięcy trafi do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
K.Ł