ZOL przed remontem

Przebudowa budynku, zewnętrzna winda hydrauliczna, pełna termomodernizacja, odnawialne źródła energii, czy zagospodarowanie terenu wraz z budową nowej drogi dla karetek – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy zmieni się nie do poznania. Powiat Brzeski zakończył procedurę przetargową i wyłonił wykonawcę tego długo oczekiwanego zadania. A wszystko dzięki rządowemu oraz unijnemu wsparciu.

Dotacje z programu „Polski Ład” oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 pozwolą na kompleksową modernizację obiektu działającego przy Brzeskim Centrum Medycznym. Sam budynek zostanie zaizolowany, nie tylko ściany, ale również fundamenty oraz dach. Pojawią się nowe okna, drzwi oraz system centralnego ogrzewania. Sporym udogodnieniem dla pacjentów oraz personelu ZOL-u będzie wewnętrzna winda.

– Bardzo się cieszę, że nareszcie udało się sfinalizować zarówno kwestie finansowania tego zadania, jak również sprawy dotyczące przetargu. W poniedziałek 1 sierpnia podpisujemy umowę z wykonawca, który będzie mógł ruszyć z inwestycją – podkreśla starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Warto podkreślić, że kompleksowa modernizacja zakłada również przebudowę terenu wokół budynku. Nowy parking, chodniki oraz dojścia i dojazdy, a co najważniejsze, powstanie nowa droga dla karetek, która połączy szpital z ulicą Łokietka.

Całość inwestycji to niewiele ponad 9 mln złotych, z czego rządowe wsparcie wyniesie 4,7 mln, a unijna dotacja przyznana przez urząd marszałkowski to 1,1 mln złotych.

Do tematu będziemy wracać.