Horodenka dziekuje

„Podziękowania dla wszystkich mieszkańców powiatu brzeskiego oraz dla władz pod kierownictwem starosty Jacka Monkiewicza, za dobre serce, za szczerą przyjaźń i pomoc dla narodu ukraińskiego w walce z rosyjskim okupantem” – to tylko część podziękowań, które osobiście w imieniu starosty Horodenki Bogdana Kobylańskiego wręczył sekretarz miasta Liubomyr Muzychka, któremu udało się przyjechać do Brzegu z kilkudniową wizytą. W podróży towarzyszy mu również radny miejski Wasyl Czupron. Dziś przedstawiciele naszego partnerskiego samorządu odwiedzili nasze starostwo.

Przypomnijmy, od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, Powiat Brzeski nie zapomniał o naszych wschodnich sąsiadach. Przyjęliśmy kobiety z dziećmi, które uciekały przed konfliktem zbrojnym, organizowaliśmy także transporty z pomocą humanitarną. Pomagali nam wolontariusze, strażacy, a także nasi partnerzy z niemieckiego Kusel. Wszystkim Wam dziękujemy.

Ukraino, bądź dzielna!

#razemdlaUkrainy