Dzień Flagi

Mazurek Dąbrowskiego, wciągnięcie flagi na maszt, występy artystyczne oraz wojskowa asysta – tak dziś wyglądały powiatowe obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tegoroczne uroczystości zorganizowano na Placu Zamkowym. Dzieci, mieszkańcy, kombatanci oraz samorządowcy z dumą przyglądali się, jak żołnierze 1.Brzeskiego Pułku Saperów wciągają biało-czerwoną flagę na maszt.

– Trzymamy dziś w ręku biało-czerwone barwy – tym samym potwierdzamy naszą życiową postawę bycia prawdziwym obywatelem. Jesteśmy w gotowości do zaangażowania, w gotowości na przyjęcie cząstki odpowiedzialności za dobro wspólne, za Polskę, szczególnie dzisiaj gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna – mówił do zgromadzonych starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

W części artystycznej powiatowych obchodów Dnia Flagi RP zaprezentowały się młode wokalistki z Klubu Wojskowego działającego przy brzeskim garnizonie, a na koniec żołnierze serwowali zgromadzonym grochówkę.